18W LED underwater light SMS-SDD-18E
Singming Shine Lighting
Contact Now
Place of Origin : China
Brand Name : Singming Lighting
Certification : CE,RoHS
MOQ : 10 pcs
Packaging Details : Neutral packaging
Delivery Time : 7 days
Payment Terms : TT 30/70
Contact Now
IP68 high quality led underwater light
Power Consumption 3W 9W 12W 18W 36W
Tube Material Stainless steel
Luminous efficiency 100lm/W
Input Voltage AC 12v / 24v
Work Frequency 50 TO 60Hz
Color Temperature 2000K like HPS color
2700-3500K ww
4000-5000K w
5000-7000K cw
Beam Angle(Degree) 15 30 45 65
Type of LED Epistar
Environment temperature (Centi-degree) -20 ~ +45
Environment Humidity <95%
IP Level 68
Quality 18W LED underwater light SMS-SDD-18E for sale
18W LED underwater light SMS-SDD-18E Images